airbaltic

Lufthansa: Chicago od 1888 PLNZapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty Lufthansy. Chicago już od 1888 PLN.

Co warto zobaczyć w Chicago?

Sears Tower – najwyższy budynek Stanów Zjednoczonych i trzeci na świecie, stanowi wizytówkę miasta. Liczy 110 kondygnacji, wysoki na 443 metry. Ukończony w 1974 roku. We wnętrzu mieści ponad 360 tysięcy m. powierzchni użytkowej. Na 103 piętrze znajduje się taras widokowy, z którego przy dobre pogodzie widać teren czterech stanów: Michigan, Illinois, Indiany i Wisconsin oraz oczywiście piękną panoramę samego miasta.

Ogród Botaniczny – Chicago Botanic Garden – Położony 40 km. Na południe od miasta w Glencoe, bezpłatny, otwarty od 8 rano do zachodu słońca. Wspaniałe miejsce na odpoczynek i kontakt z naturą. Na ponad  120 hektarach rozciągają się malownicze wzgórza, zagajniki, jeziorka i parki. Szczególnie warte uwagi są rosarium z ponad 100 odmian róż, ogród japoński na trzech wysepkach, Naturalistic Garden gdzie można zobaczyć rodzime gatunki flory oraz dedykowana najmłodszym zwiedzającym – Natural Trial.

Museum Campus Chicago – kompleks na brzegu jeziora Michigan, w którego skład wchodzą: Planetarium i Muzeum Astronomii im. Adlera, powstało w 1930 roku. Dziś zajmuje ponad 3000 mkw. powierzchni gdzie można zapoznać się z funkcjonowaniem wszechświata i zdobyczami astronomii. W kompleksie znajduje się także John. G. Shedd Aquarium, gdzie można podziwiać okazy morskiej flory i fauny, w tym delfiny oraz interaktywne, multimedialne wystawy i pokazy. Znajduje się tu także Muzeum Historii Naturalnej, posiadające bogate zbiory archeologiczne i etnograficzne zarówno z terenu Ameryki jak i całego świata.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Alexander Hermann stworzył dla Lufthansy nowe menu dziecięceDzięki nowym posiłkom na najmłodszych pasażerów Lufthansy na pokładzie czekają radość i różnorodność.

Mysz z puddingu ryżowego, smocze stopy i kurniczek – to tylko niektóre z pomysłowych dań, które od 1 lipca Lufthansa serwuje swoim najmłodszym pasażerom na trasach międzykontynentalnych oraz podczas długich połączeń z Niemiec do innych europejskich miast. Za przygotowanie przepisów odpowiada słynny dwugwiazdkowy kucharz Alexander Herrmann. Jeszcze w marcu jego propozycje oceniło trzynastoosobowe międzynarodowe jury, w którego skład wchodziły wyłącznie dzieci.

Dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat spróbowały wielu wyjątkowych posiłków przygotowanych przez kucharzy LSG, a następnie wybierały te, które najbardziej przypadły im do gustu. Smocze stopy (kiełbaski drobiowe podawane z kapustą kiszoną i puree ziemniaczanym) oraz mysz z puddingu ryżowego (połączenie kremowego puddingu ryżowego i malin) cieszyły się szczególną popularnością wśród jurorów. Najlepszy szef kuchni stale im towarzyszył, służąc radą i pomocą.

Nauka dzieci już od najmłodszych lat, jak cieszyć się posiłkami jest sprawą bardzo bliską sercu Alexandra Herrmanna. Swoimi licznymi występami w telewizji, otwarciem trzech niezwykłych restauracji w Norymberdze i Wirsbergu oraz szkoły kucharskiej, ten pochodzący z Frankonii szef kuchni stał się inspiracją dla wielu osób, które dzięki niemu zainteresowały się tematyką żywienia.

Nowe menu dla dzieci poniżej dwunastego roku życia można zamówić nieodpłatnie na 24 godziny przed podróżą na wszystkich długodystansowych trasach Lufthansy oraz przed niektórymi długimi połączeniami europejskimi. Więcej informacji na temat zamówień menu dziecięcego można znaleźć pod poniższym linkiem:

 https://www.lufthansa.com/us/en/childrens-menus-on-board.

Od 2002 roku wielu znanych szefów kuchni przygotowywało posiłki dla około 2,2 miliona najmłodszych pasażerów, których Lufthansa co roku gości na pokładach swoich samolotów. W poprzednich latach radość i różnorodność w czasie podróży zapewniały kolorowe dania przygotowywane m.in. przez Johanna Lafera, Sarę Wiener i Cornelię Poletto. Ponadto, menu dla dzieci zachowuje wszystkie zasady zrównoważonej diety –np. zawierając wyłącznie ograniczone ilości wysokojakościowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek.

Lufthansa: Twój zimowy kierunek - lato.W zimie warto uciec od chłodu. We współpracy z Eurowings Lufthansa oferuje trzy nowe dalekie kierunki wakacyjne. Od końca października pasażerowie będą mogli podróżować z Frankfurtu bezpośrednio do Bridgetown na karaibskiej wyspie Barbados, do Windhoek w Namibii i do Las Vegas w USA. Albo, krótko mówiąc, bezpośrednio w kierunku ciepła.

Las Vegas – pustynne wiatry i neony.
Lądując w Las Vegas w pogodny dzień, można zobaczyć z powietrza ognisty czerwony krajobraz „Doliny ognia” w Parku Stanowym Valley of Fire. Ta kolorystyka towarzyszy odwiedzającym również w mieście, czy to podczas spaceru po słynnym bulwarze Strip, czy w Neon Museum, gdzie kolekcja kolorowych neonów dokumentuje historię miasta na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Mauritius - morze kolorów.
Chamarel - ziemia siedmiu kolorów, kolorowa flora i fauna, zarówno na lądzie, jak i pod wodą, Ogród Botaniczny Pamplemousses - gdziekolwiek spojrzysz, Mauritius jest pełen kolorów. Również w kuchni i kulturze. Będziesz oczarowany!

Barbados od 3249 PLN
Bangkok od 1929 PLN
Mauritius od 2864 PLN
Windhoek od 2758 PLN
Las Vegas od 2881 PLN

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Nowa promocja w klasie Business linii lotniczej British Airways!Podróż z Warszawy do kilku wybranych miast USA w nowych atrakcyjnych stawkach:

- NYC od 5778 PLN
- Chicago od 6628 PLN
- Miami od 7453 PLN
- San Francisco od 8199 PLN
- Los Angeles od 8905 PLN

Cena zawiera wszystkie podatki, opłaty lotniskowe i inne opłaty przewoźnika.
Czas podróży: od 1 czerwca do 31 sierpnia 2019
Uwaga: bilet powinien być wystawiony nie później niż 14 dni przed planowaną podróżą.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Aktualności w SWISS oraz Austrian AirlinesMenu wegetariańskie w SWISS.

Obecnie około 40 procent pasażerów SWISS Airlines wybiera posiłek wegetariański. To prawdziwy hołd dla partnerstwa między szwajcarskimi liniami lotniczymi a restauracją Hiltl - najstarszą na świecie restauracją wegetariańską. Przez ostatnie 10 lat obie firmy wspólnie oferowały posiłki wegetariańskie ponad chmurami.

„Hiltl jest synonimem zróżnicowanej, wysokiej jakości kuchni wegetariańskiej” - mówi Jan Trachsel, menedżer Inflight Culinary Development Intercontinental dla SWISS. „Jako wysokiej jakości linie lotnicze, bardzo doceniamy możliwość współpracy z Hiltl, aby zaoferować naszym pasażerom smaczne posiłki wegetariańskie.” Właściciel i dyrektor generalny Hiltl, Rolf Hiltl, również ceni sobie partnerstwo: „Cieszę się, że świadomość potencjału kuchni wegetariańskiej w SWISS Airlines wzrosła tak bardzo w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Umożliwiło nam to również coraz odważniejsze kreowanie posiłków podczas lotu ”.

Wysokiej jakości dania oferowane są we wszystkich lotach długodystansowych SWISS i wybranych europejskich lotach ze Szwajcarii. Posiłek wegetariański lub wegański można zamówić wtedy bezpłatnie jako specjalny posiłek. Alternatywnie, jeśli pasażerowie Klasy Ekonomicznej chcieliby cieszyć się doświadczeniem Gourmet ponad chmurami, mogą zamówić wegetariański posiłek A la Carte.

Działania Austrian Airlines w trosce o środowisko.

Linie Austrian Airlines w ramach polityki proekologicznej zbierają zużyte plastikowe kubki na pokładzie samolotów, oddzielając je od reszty śmieci. Kubki są następnie przetwarzane na nowe paliwo i tworzywo sztuczne w pilotażowym zakładzie ReOil® firmy OMV. W procesie krakingu termicznego 100 litrów syntetycznej ropy naftowej produkuje się ze 100 kilogramów zużytego plastiku. Następnie przetwarza się ją w paliwa i inne substancje podstawowe przemysłu tworzyw sztucznych.
 
W ramach projektu  „Fly greener” Lufthansa Group opracowuje pomysły i koncepcje, które zmniejszają ilość wytwarzanych odpadów, i co za tym idzie, zanieczyszczenie środowiska oraz czynią ruch lotniczy bardziej zrównoważonym.
 

Więcej artykułów…