Wyjątkowe saloniki biznesowe na lotnisku w Zurychu

Linie Swiss słyną ze znakomitych saloników biznesowych zlokalizowanych w Zurychu, swoim głównym hubie przesiadkowym. Swiss First Lounge E to symbol prawdziwego luksusu i klasy samej w sobie. Do dyspozycji podróżnych są m.in.: sale konferencyjne, mini apartamenty, 2 pokoje hotelowe, 5-gwiazdkowa restauracja, bar i piękny taras. Łącznie 750 m2 relaksu dedykowanego podróżnym.

Szefowie kuchni w 5-gwiazdkowej restauracji, która oferuje wybór dań z karty również z przyjemnością spełnią indywidualne życzenia o każdej porze dnia. Alternatywnie można cieszyć się bajecznymi przysmakami z USA podawanymi w American Diner.

The First Lounge E może być również miejscem do pracy, oferując do dyspozycji gości kilka mini apartamentów z miejscami do siedzenia dla 4-6 osób, salonik VIP oraz salę konferencyjną.

Dla gości saloniku dostępne są również dwa pokoje hotelowe z podwójnymi łóżkami, łazienką i panoramicznym widokiem na Alpy. Pokoje hotelowe nie mogą być zarezerwowane z wyprzedzeniem.

SWISS First Lounge E znajduje się w terminalu E lotniska w Zurychu i czynny jest codziennie w godzinach 6:00 - 22:30

Austriacka sztuka w salonikach biznesowych na lotnisku w Wiedniu

Pasażerowie Austrian Airlines mogą już korzystać z trzech saloników biznesowych i dwóch salonów Senator na lotnisku w Wiedniu, które ponownie otwarto po kompleksowej modernizacji. Nowa aranżacja saloników nawiązuje do austriackiego stylu życia, a jej przesłaniem jest zaprezentowanie gościom uroków Austrii.

Obok wykonanych na zamówienie mebli oraz dywanów i zasłon z cesarskimi dekoracjami eksponowane są również obrazy austriackich artystów, takich jak Gustav Klimt i Egon Schiele.

W salonach Senatora na gości czekają również prawdziwe drzewa, dzięki którym można uciec od zgiełku lotniska i w przytulnej atmosferze oczekiwać na swój lot.

KONKURS: Odkrywaj świat z Lufthansa Group!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do zdobycia czekają vouchery na przeloty liniami z Grupy Lufthansa o łącznej wartości 1800 zł!

Od 19 czerwca do 4 lipca na naszym fanpage'u będziemy publikować pytania konkursowe, a Waszym zadaniem będzie przesłanie prawidłowych odpowiedzi na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagrodami w konkursie są vouchery do wykorzystania na przeloty liniami Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS lub Brussels Airlines:

I miejsce - voucher o wartości 1000 zł
II miejsce - voucher o wartości 500 zł
III miejsce - voucher o wartości 300 zł

Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu

Brussels Airlines dla Afryki

Belgijski przewoźnik już od ponad 80 lat obsługuje połączenia do Afryki i wykorzystując swoje doświadczenie stale poszerza ofertę lotów na Czarny Kontynent. Aktualnie linie Brussels Airlines wykonują rejsy do 26 miast w Afryce, a wspólnie z parterami na rejsach typu codeshare, jest to ponad 80 destynacji.

Bezpośrednio z Brukseli na pokładzie linii Brussels Airlines możemy aktualnie podróżować do następujących miast: Luanda, Cotonou, Ouagadougou, Bujumbura, Douala, Yaoundé, Boa Vista, Sal, Kinshasa, Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Banjul, Accra, Conakry, Abidjan, Monrovia, Agadir, Marrakech, Kigali, Dakar, Freetown, Lomé, Entebbe.

Jak możemy przeczytać w materiałach przewoźnika: "Brussels Airlines cenią sobie silne i trwałe relacje z lokalnymi społecznościami na kontynencie. Dzięki przyjaznym uśmiechom mieszkańców, ich ciepłemu powitaniu i nieustannemu wsparciu, nasza pasja do Afryki rośnie z każdym mijającym rokiem. Przez lata staraliśmy się dopasować ich entuzjazm do autentycznego wkładu w lokalną społeczność w krajach afrykańskich, w których działamy."

W nawiązaniu do powyższej informacji linie Brussels Airlines ogłosiły, że zwiększają wsparcie humanitarne na kontynencie, przede wszystkim poprzez inicjatywy w zakresie opieki zdrowotnej i projekty mające na celu coaching i rozwój lokalnych lekarzy i pielęgniarek. Kilka niewielkich, ale skutecznych organizacji pozarządowych zostało wybranych do współpracy w celu zbudowania lepszej przyszłości dla potrzebujących Afrykanów.

Lufthansa Group wprowadza nową taryfę ekonomiczną „Light” na trasach do Ameryki Północnej

Od sezonu letniego 2018 roku pasażerowie Lufthansa Group będą mogli skorzystać z tzw. taryfy ekonomicznej „Light” na trasach linii Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Austrian Airlines do Ameryki Północnej. Jako stawka podstawowa, nowa taryfa jest najtańszą opcją dla pasażerów, którym zależy na niskiej cenie, podróżujących tylko z bagażem podręcznym oraz niewymagających elastyczności w rezerwacji. Za dodatkową opłatą klienci będą mogli indywidualnie dodać kolejną sztukę bagażu oraz zarezerwować wybrane miejsce. Posiłki i napoje nadal będą serwowane pasażerom na pokładzie bez dodatkowych opłat.

Lufthansa testowała taryfę „Light” od października 2017 r. na wybranych trasach pomiędzy krajami skandynawskimi a Ameryką Północną. Pasażerowie mogą kupować bilety z bagażem podręcznym w cenie podstawowej na trasach pomiędzy Szwecją, Danią i Norwegią, a wybranymi lotniskami w Ameryce Północnej.

W 2015 roku linie lotnicze wchodzące w skład Lufthansa Group wprowadziły taryfę „Light” na trasach europejskich. Różne opcje taryf lotniczych różnią się głównie ze względu na możliwość zabrania bagażu rejestrowanego, rezerwacji preferowanych miejsc oraz możliwości odwołania lub zmiany rezerwacji lotu. Standardowe usługi wszystkich taryf obejmują lot, bagaż podręczny o wadze do 8 kg, przekąski i napoje na pokładzie, stałe przydzielanie miejsc przy odprawie biletowo-bagażowej, a także mile premiowe i statusowe.

Więcej artykułów…