Finnair: Nowe połączenie do San Francisco

Linie lotnicze Finnair poinformowały o otwarciu nowego, sezonowego połączenia z Helsinek do San Francisco, które wejdzie do siatki połączeń od czerwca 2017 roku.

Przewoźnik będzie obsługiwał loty trzy razy w tygodniu od 1 czerwca do 30 września. Połączenia będą wykonywane we wtorki, czwartki i niedziele.

San Francisco będzie czwartym amerykańskim miastem docelowym Finnaira, wraz z Nowym Jorkiem, Chicago i Miami. Nowe połączenie do San Francisco zostanie uruchomione w ramach porozumienia atlantyckiego pomiędzy Finnairem, American Airlines, British Airways i Iberia.

Porozumienie pomiędzy partnerskimi liniami lotniczymi umożliwia pasażerom dobieranie lotów różnych przewoźników tak, by uzyskali najdogodniejsze połączenia na trasach transatlantyckich w jak najniższych cenach. Obecnie wszystkie cztery linie lotnicze obsługują ponad 100 lotów powrotnych dziennie pomiędzy Europą i Ameryką Północną.

„Połączenie do San Francisco to doskonałe uzupełnienie naszych innych letnich tras do Stanów, a dzięki porozumieniu atlantyckiemu pomiędzy partnerskimi liniami, klienci Finnaira odlatujący z Polski mogą wybierać jako cel podróży jeszcze wiele innych północnoamerykańskich miejsc obsługiwanych przez American Airlines, British Airways i Iberia" - mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. „Porozumienie atlantyckie umożliwia klientom z Polski elastyczne rozplanowanie podróży do Stanów, jeśli chcą mogą polecieć do San Francisco przez Helsinki i wrócić na przykład z Los Angeles przez Londyn", dodaje Skuja.

Finnair obsługuje dwa razy dziennie loty z Warszawy do Helsinek, raz dziennie z Gdańska i pięć razy w tygodniu z Krakowa.

Szczegółowe informacje na temat nowych połączeń Finnaira dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel.