brussels100619

Emirates: Airbus A380 wylądował w Warszawie

Pierwsze w historii rejsowe połączenie do Warszawy wykonane największym pasażerskim samolotem świata stało się faktem. Airbus A380 linii Emirates wykonujący rejs EK179 z Dubaju do Warszawy w piątek 10 lutego wylądował na Lotnisku Chopina. Kultowy samolot przyleciał na Okęcie z okazji czwartej rocznicy otwarcia regularnego połączenia Emirates na trasie Warszawa-Dubaj.

W ciągu ostatnich czterech lat, linie Emirates pomagały dotrzeć do Polski z różnych kierunków w ofercie przewoźnika podróżującym zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych, przewożąc na trasie łącznie ponad 700 tysięcy pasażerów. Ponadto usługi Emirates w zakresie przewozów cargo zapewniły polskim przedsiębiorcom kluczowe połączenia, dzięki którym mogą wysyłać swoje towary na nowe rynki zagraniczne szybko i sprawnie.

Airbus A380 wylądował w Warszawie o godzinie 11:20 czasu lokalnego, gdzie został uroczyście powitany przez władze lotniska, grupę VIP-ów, partnerów handlowych, dziennikarzy, a także setki miłośników lotnictwa, którzy obserwowali lądowanie zza ogrodzenia lotniska.

Po dokowaniu samolotu przy terminalu goście i dziennikarze mogli zwiedzić jego wnętrze, po którym oprowadzili ich pracownicy wielonarodowego personelu pokładowego Emirates.  Podczas zwiedzania goście mogli na własne oczy przekonać się, jak wyglądają innowacyjne udogodnienia znajdujące się w ofercie pokładowej Emirates – prywatne kabiny w klasie pierwszej, prysznice Shower Spa czy salon pokładowy.

Na co dzień rejsy z Dubaju do Warszawy realizowane są Boeingiem 777, który zapewnia równie wysoki standard podróży.

No images found.

Linie Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 255 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 224 samolotów o wartości ponad 112 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych. 

Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australii.

Szczegółowe informacje na temat oferty Emirates dostępne są we wszystkich oddziałach Fly Away Travel.