Airbus A350 XWB we flocie Finnair

Finnair jest pierwszą europejską linią lotniczą, do której floty dołączył nowy samolot szerokokadłubowy Airbus A350 XWB. Nowa maszyna znacznie podnosi poprzeczkę w zakresie komfortu pasażerów i efektywności środowiskowej.

Niższy wskaźnik emisji, mniejsze zużycie paliwa

Wyższa o 25% wydajność zużycia paliwa w porównaniu do samolotów obecnej generacji z powodu spadku wagi, który jest możliwy dzięki zastosowaniu materiałów kompozytowych, udoskonalonej aerodynamice i wykorzystaniu nowych silników.

Zaawansowana technologia klimatyzacyjna

Zarządzanie cyrkulacją powietrza bez przeciągów, strefy z regulowaną temperaturą i niższa wysokość kabinowa — wszystko to sprawi, że lot będzie jeszcze przyjemniejszy.

Cisza w kabinie

Airbus A350 jest o 20% cichszy niż samoloty obecnej generacji — nawet 16 decybeli poniżej obecnie obowiązujących dopuszczalnych poziomów hałasu.

System rozrywki pokładowej

Odnowiony system rozrywki pokładowej z wysokiej jakości sprzętem wideo, 12-calowymi ekranami i siecią Wi-Fi znacznie zwiększa komfort podróżowania.

Menu pokładowe

Na pokładzie nowego samolotu A350 można zamówić starannie wyselekcjonowane potrawy inspirowane kuchnią skandynawską oraz najpopularniejsze fińskie przysmaki.

Wygoda podróżowania

Wygodne fotele rozkładane do pozycji poziomej w klasie biznes umożliwiają nocny wypoczynek. Ciche i oszczędne pod względem zużycia paliwa silniki Rolls-Royce Trent XWB obniżają emisję hałasu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samolotu, dzięki czemu można spokojnie odpocząć.

Przestronne wnętrze

Obszerne wnętrze kadłuba samolotu A350 XWB o szerokości 6 m mieści najszersze (46 cm) miejsca w klasie ekonomicznej spośród wszystkich samolotów w tej kategorii, zapewniając pasażerom więcej przestrzeni osobistej i więcej miejsca na bagaż.

Świeże powietrze

Zaawansowany system filtracji HEPA wymienia powietrze w kabinie co 2–3 minuty, zapewniając wszystkim pasażerom komfort i zdrowy klimat. Dopracowany system wentylacji zapewnia cyrkulację bez przeciągów, stabilność temperatury i wiele stref o różnych temperaturach z możliwością indywidualnej regulacji.

Spokojna atmosfera

Duże panoramiczne okna wpuszczają naturalne światło do kabiny. Ponadto najnowsza technologia oświetleniowa LED pozwala emitować gamę nawet 16,8 miliona różnych kolorów. Oświetlenie i kolory można dostosować do pory dnia, pory roku lub miejsca docelowego.Nowy, przyjazny środowisku Airbus A350 to niezwykle przestronny samolot przyszłości.

 • Wnętrze samolotu zostało zaprojektowane przez fińskie biuro projektowe Dsign Vertti Kivi & Co.
 • Duże panoramiczne okna wpuszczają naturalne światło do kabiny
 • Nastrojowe oświetlenie LED jest dopasowane do pory dnia, co sprzyja relaksowi podczas podróży

Luksusowa klasa biznes

 • Siedzenia Zodiac Cirrus III — przestronne fotele rozkładane do pozycji poziomej z bezpośrednim dostępem do przejścia w samolocie.
 • Bezpłatny Internet Wi-Fi i nowoczesny system rozrywkowy Nordic Sky wbudowany w fotelu z bezprzewodowymi usługami rozrywki pokładowej, z których pasażerowie mogą korzystać na własnych urządzeniach.
 • Nowe, wyśmienite menu firmowe na pokładzie samolotu A350 z przysmakami kuchni skandynawskiej i kolekcją starannie dobranych win
 • Osobna damska toaleta z kosmetykami i przyborami dla kobiet

Wygodna klasa ekonomiczna z fotelami Economy Comfort

 • Przestronne fotele w klasie ekonomicznej z 11-calowymi ekranami dotykowymi.
 • Nowoczesny system rozrywkowy Nordic Sky wbudowany w fotelu z szerokim wyborem usług.
 • Możliwość wykupienia dostępu do Internetu Wi-Fi na pokładzie według stawki godzinowej lub na cały czas trwania lotu.
 • Fotele Economy Comfort umieszczone są w przedniej części kabiny klasy ekonomicznej i zapewniają pasażerom dziesięć centymetrów dodatkowej przestrzeni na nogi.
 • Nowe, wyśmienite posiłki w klasie ekonomicznej. Podczas lotu serwowane są również napoje, aperitif i przekąski.

Aktualne informacje na temat rozkładowych rejsów wykonywanych przez A350 dostępne są we wszystkich oddziałach Fly Away Travel